PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 23 Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa | 457--460
Tytuł artykułu

O potrzebie kompleksowego ujęcia ryzyka finansowego przedsiębiorstwa

Autorzy
Warianty tytułu
About the Need of Complex Approach to Financial Risk of a Company
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Ryzyko finansowe przedsiębiorstwa, polegające na innym, niż się oczekuje, kształtowaniu się efektów finansowych jego działalności i różnych aspektów kondycji finansowej, może mieć bardzo różne przesłanki we wszystkich sferach działalności przedsiębiorstwa i w otoczeniu. Typowe jego źródła to niestabilny popyt i zmienna możliwość korzystania z niego, zwłaszcza przy słabej pozycji konkurencyjnej, postęp techniczny i wynikająca z niego możliwość przedwczesnego zużycia ekonomicznego majątku trwałego i wyrobów przedsiębiorstwa, niska płynność lokaty kapitału, zwłaszcza w warunkach dużego udziału majątku trwałego i znacznej jego specjalizacji, wysokie zadłużenie i wynikająca z niego możliwość niezgodności rozkładów w czasie wpływów i wydatków finansowych, złe motywacje, niesprzyjająca kultura organizacyjna, silna pozycja związków zawodowych i płynąca stąd obawa niesprzyjających interesom przedsiębiorstwa zachowań załogi itd. Listy tej wręcz nie można zakończyć, szczególnie wtedy, gdyby wdawano się w szczegóły. (fragment tekstu)
EN
Complex approach to financial risk of a company should be based on evaluation of a total affordable risk originating from both financial and operational spheres. The evaluation will allow to compensate increased risk in one sphere by reducing it in the other one. It is also necessary to find key risk factors using sensitivity analysis and scenario analysis, to prepare solutions reducing risk and its effects.(original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171364535

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.