PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | 4 | 125--131
Tytuł artykułu

Identifying Training Needs of Employees as a Part of Human Resource Management - Cultural Institutions Case Study

Warianty tytułu
Identyfikacja potrzeb szkoleniowych pracowników jako element procesu zarządzania zasobami ludzkimi (na przykładzie miejskich instytucji kultury)
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Zarządzanie zasobami ludzkimi jest procesem, który składa się z wielu podprocesów mających na celu pozyskanie odpowiedniej kadry pracowniczej, następnie jej rozwój i doskonalenie oraz osiąganie przewagi konkurencyjnej dzięki pracownikom. Proces ten jest procesem ciągłym i polega przede wszystkim na optymalnym wykorzystaniu umiejętności pracowników i osób, z którymi współpracujemy. Zarządzanie kadrami jest oddziaływaniem na czynnik ludzki w firmie w taki sposób i przy pomocy takich instrumentów, aby dzięki swoim pracownikom firma osiągała swoje cele. W procesie zarządzania zasobami ludzkimi można wyodrębnić cztery główne podprocesy: dobór personelu, motywowanie personelu, ocenę personelu oraz jego szkolenie i rozwój. W niniejszym opracowaniu autorki skupiają uwagę na czwartym z wymienionych podprocesów. Należy przy tym zaznaczyć, że proces szkolenia pracowników - aby był efektywny i odpowiednio dostosowany do odbiorców - powinien być poprzedzony szczegółową analizą potrzeb szkoleniowych pracowników. Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie procesu identyfikacji potrzeb szkoleniowych pracowników. Autorki prezentują przykładowy model przeprowadzenia takiej identyfikacji na przykładzie instytucji kultury zlokalizowanych w jednym z dużych miast Polski.(abstrakt autora)
Twórcy
  • Poznań University of Economics, Poland
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171364953

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.