PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 34 Uwarunkowania rynkowe rozwoju Mikro i małych przedsiębiorstw Mikrofirma 2009 | 219--224
Tytuł artykułu

Wiedza na temat inkubatorów przedsiębiorczości oraz ich rola w rozwoju sektora MSP

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
The Level of Knowledge About Business Incubators and Theirs Role in the Development of the Sme Sector
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przy tak dużej ilości informacji na temat planów rozwoju sektora MSP, troski o ich rozwój ze strony Państwa, Unii Europejskiej, a co za tym idzie instytucji otoczenia biznesu, autor poniższego referatu postanowił sprawdzić jaki jest stan świadomości planów "góry" wśród grupy docelowej. Grupa docelowa została w tym przypadku zawężona do próbki z grupy studentów Politechniki Poznańskiej. Nie jest to duże ograniczenie, bo to właśnie studenci są grupą, w której pokłada się nadzieję na pobudzenie sektora MSP. Dedykowanym narzędziem pomocy studentom w zakładaniu swoich firm lub testowaniu pomysłów biznesowych są Inkubatory Przedsiębiorczości. Z działań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego można wywnioskować, iż przy każdej większej polskiej uczelni powinien się znajdować inkubator przedsiębiorczości. Analizując Poznań, który jest jednym z większych miast akademickich w Polsce, można stwierdzić, iż cel ten został już praktycznie osiągnięty. Jaka jest natomiast wiedza studentów na temat możliwości powiązania swoich planów z własną działalnością gospodarczą, przy znaczącej pomocy ze strony inkubatora przedsiębiorczości? (fragment tekstu)
EN
The author of this paper provides a general description of the condition of SME sector in Poland and he defines what role business incubator play in the development of the SME sector. On the basis of research, the author presents the level of knowledge that potential clients have, as far as incubators services are concerned. (original abstract)
Twórcy
  • Politechnika Poznańska
Bibliografia
  • Ośrodki innowacji i przedsiębiorczości w Polsce, K.B. Matusiak (red.), Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce Raport 2007, Łódź/Kielce/Poznań 2007.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171365423

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.