PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | z. 8 | 179--194
Tytuł artykułu

E-marketing dla instytucji edukacyjnych : pola optymalizacji

Warianty tytułu
Introduction to Internet Marketing in the Education Field
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W przypadku branży edukacyjnej mamy do czynienia z działaniami wybiórczymi, o czym decyduje przede wszystkim wymagany zasięg oraz budżet. O ile media offline można uznać za dobrze zagospodarowane (ilościowo, niekoniecznie jakościowo), o tyle sieć Internet wydaje się dopiero raczkować jako środek przekazu reklamowego wśród jednostek branży edukacyjnej. Prowadzone formy marketingu skupiają się praktycznie wokół prostej reklamy w wyszukiwarce, banerach reklamowych na portalach edukacyjnych i zaistnieniu w katalogach branżowych. Całość działań kieruje do strony internetowej instytucji. Jest to proste przeniesienie działań offline do Internetu, co samo w sobie nie może zostać uznane za błędne, jednakże stanowi najprostszy sposób na zgubienie wszelkich wartości dodanych oferowanych przez nośnik, jakim jest sieć Internet - możliwości prowadzenia dialogu, budowania społeczności i wykorzystania tejże do celów marketingowych oraz najważniejszej z wartości - szerokich możliwości analityki prowadzonych działań. Błędy te nie pozwalają odkryć największych zalet kampanii reklamowych prowadzonych w Internecie -relatywnie najniższej ceny (na odbiorcę z zadeklarowanej grupy docelowej, w odniesieniu do mediów offline), bardzo dokładnego targetowania reklamy (na obszar geograficzny, grupy demograficzne czy też czas) oraz możliwości wprowadzania szybkich zmian w prowadzonej kampanii reklamowej w odpowiedzi na np. realizację zamierzonego celu, czy też w celu zwiększenia efektywności prowadzonych działań. (fragment tekstu)
EN
The article introduces to the most popular channels and methods used in the Internet marketing. Particular emphasis is put on advertising channels that are appropriate for educational institutions. Discussed problems deal with choosing proper aims of campaigns, defining target group ideas of right advertisement content. Each aspect of building campaign is considered in regard to efficiency and conversion. Last chapter presents case study of author's YouTube project in comparison to other universities' YouTube channels.(original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
179--194
Opis fizyczny
Twórcy
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie
Bibliografia
 • David M. Scott, Nowe zasady marketingu i PR, Oficyna Wolters Kluwer Business, Warszawa 2009.
 • Dąbrowska M., Janoś-Kresło A., Wódkowski, E-usługi a społeczeństwo informacyjne, Difin, Warszawa 2009.
 • Krzemień G., Serwis firmowy od pomysłu do gotowej witryny, Helion, 2009.
 • Berkley H., Marketing internetowy w małej firmie, Helion, 2009.
 • Główny Urząd Statystyczny, Mały rocznik statystyczny Polski 2011, Zakład Wydawnictw Statystycznych, Warszawa 2011.
 • Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883)
 • Centrum Badań Opinii Społecznej, Korzystanie z Internetu, Warszawa, sierpień 2011, http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2011/K_099_11.PDF
 • http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=podstawy+obs%C5%82ugi+komputera
 • http://tv.wse.krakow.pl/
 • https://www.youtube.com/analytics
 • http://youtube.com/rbrzegowy
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171367379

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.