PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | lipiec | 18--19
Tytuł artykułu

Gospodarka Unii Europejskiej

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Po recesji, która miała miejsce w 2012 r., przewiduje się, że w pierwszej połowie 2013 r. nastąpi stabilizacja gospodarki UE. Według prognoz w drugiej połowie roku PKB ma stopniowo rosnąć do osiągnięcia wartości dodatnich, a następnie w 2014 r. jego wzrost nabierze tempa. Ponieważ popyt krajowy jest nadal ograniczony szeregiem przeszkód, które są normalnym następstwem głębokiego kryzysu finansowego, popyt zewnętrzny ma być głównym motorem wzrostu w tym roku. Oczekuje się, że utrudnienia spożycia prywatnego i inwestycji będą się stopniowo zmniejszać, co pozwoli w przyszłym roku na niewielkie ożywienie gospodarcze dzięki popytowi wewnętrznemu. Prognoza ta jest oparta na założeniu, że dalsze wdrażanie polityk pozwoli zapobiec ponownemu nasileniu kryzysu zadłużeniowego. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
18--19
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Komisja Europejska, 2013, Prognoza z wiosny 2013 r.: gospodarka UE powoli wychodzi z długotrwałej recesji, Bruksela, http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-396_pl.htm [dostęp: 03.05. 2013].
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171371569

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.