PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 7 Transport Historia i Współczesność | 267--276
Tytuł artykułu

Warunki funkcjonowania żeglugi śródlądowej w Polsce

Autorzy
Warianty tytułu
Die Bedingungen Flir Die Funktionierung der Binnenschifffahrt in Polen
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zapewnienie odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce przyczyni się do rozwoju bezpiecznego i wielogałęziowego systemu transportowego, kompatybilnego z systemami transportowymi innych krajów Unii Europejskiej. Niska energochłonność oraz duże bezpieczeństwo przewozów wodnych śródlądowych sprawia, że Komisja Europejska dąży do większego wykorzystania żeglugi śródlądowej jako alternatywnej formy przewozów oraz uczynienia z niej kluczowego rodzaju transportu w europejskim intermodalnym systemie transportowym. Natomiast w Polsce przy niespełna 1% udziale w rynku usług transportowych, stan i możliwości żeglugi śródlądowej są mało znane, zaś warunki funkcjonowania znacznie odbiegają pod względem technicznym, organizacyjno-prawnym i ekonomicznym od warunków w jakich funkcjonuje ona w innych krajach Unii Europejskiej(fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Twórcy
  • Akademia Morska w Szczecinie
Bibliografia
  • E. Załoga, M. Rusak, Dostosowanie polskiego transportu wodnego śródlądowego do wymogów i standardów EU, Uniwersytet Szczeciński 2000, s. 17-18
  • Z. Mikulski, Polskie drogi wodne wobec wymogów europejskich, "Gospodarka Wodna" 2000, nr 6.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171372403

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.