PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | nr 8(12) | 113--118
Tytuł artykułu

Statystyka i ekonometria realizowane na kierunkach ekonomicznych w świetle obowiązujących standardów nauczania

Warianty tytułu
Statistics and Econometrics at the Economical Studies in the Frame of Standards of Education
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zajęcia z przedmiotów statystyka i ekonometria są prowadzone na następujących kierunkach: Ekonomia, Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie i Logistyka. Zajęcia te są prowadzone zgodnie z obowiązującymi standardami i poparte są przykładami z ekonomii, finansów, zarządzania i logistyki. Jednak przydział godzin na poszczególne przedmioty nie pozwala na realizację procesu dydaktycznego zgodnie ze standardami nauczania. Jeżeli chodzi o bazę programową, to Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ma bogate zasoby programów ekonometrycznych i statystycznych, czyli tzw. pakietów statystycznych. Można tu wymienić: SPSS, Statgraphics, Statistica PL, SAS. W pracy dydaktycznej wykorzystuje się również arkusz kalkulacyjny Excel, ze względu na to, że jest on znanym i ogólnie dostępnym programem. W opracowaniu przedstawiono zakres prowadzonych przedmiotów ilościowych (statystyka i ekonometria) na Wydziale Ekonomicznym SGGW w Warszawie oraz problemy z tym związane.(fragment tekstu)
EN
The paper demonstrates the problem and range of quantitative subjects (statistics and econometrics) on Faculty of Economic Sciences, University of Life Sciences in Warsaw. The introduction presents Microsoft Excel, a commercial spreadsheet application, which gained a positive opinion of the students who felt that, in addition to econometrics, they even learnt to use the tool used not only in econometrics or statistics. The introduction of the new law on higher education, which is to abolish the teaching standards, may result in reducing the hours of statistics, econometrics, mathematics and others.(original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
113--118
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Bibliografia
  • Bukietyński W., Smoluk A. (1968). O pewnej klasie funkcji liniowo niezależnych. Prace Naukowe WSE 12. Wrocław. Str. 45-47.
  • Dniestrzański P. (1999). Układ zupełny a pomiar. Ekonomia Matematyczna 3. Wydawnictwo AE. Wrocław. Str. 65-68.
  • Dniestrzański P. (2003). Aproksymacja układem różniczkowym. Dolnośląski Biuletyn Gospodarczy 32. Wrocław. Str. 91-98.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171372643

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.