PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 4 | 15--19
Tytuł artykułu

Sytuacja na pierwotnym lokalnym rynku mieszkaniowym w Poznaniu w III kwartale 2012 roku

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie sytuacji na lokalnym pierwotnym rynku mieszkaniowym w Poznaniu, w III kwartale 2012 r. Wydaje się, że prezentacja sytuacji jest interesująca z co najmniej dwóch względów. Po pierwsze - że w październiku br. ukazała się informacja Instytutu Ekonomicznego Narodowego Banku Polskiego o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce, Po drugie - na rynek pierwotny warto spoglądać mając także na względzie opublikowane nie tak dawno dane pochodzące z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, przeprowadzonego przez Główny Urząd Statystyczny. Zgodnie z nimi w Poznaniu, w ostatnich latach (2002-2011) nastąpiło znaczne zwiększenie liczby mieszkań-zgodnie z informacjami Głównego Urzędu Statystycznego we wspomnianych latach przyrost sięgnął poziomu 25 tys. lokali. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Bibliografia
  • Bryx M., Finansowanie inwestycji mieszkaniowych, Wydawnictwo Poltext, Warszawa 2001.
  • Gawron H., Potrzeby mieszkaniowe klientów na lokalnym rynku nieruchomości mieszkaniowych i sposoby ich zaspokajania (na przykładzie Poznania), Katedra Inwestycji i Nieruchomości, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Poznań 2012.
  • Łaszek J., Augustyniak H., Widłak M., Olszewski K., Gajewski K., Informacja ocenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w II kwartale 2012r., Narodowy Bank Polski, Instytut Ekonomiczny, Biuro Polityki Makrostabilnościowej, 30 października 2012.
  • Strączkowski Ł., Mieszkanie po ślubie oraz Zakupy mieszkaniowe młodych małżeństw, [w:] Potrzeby mieszkaniowe na lokalnym rynku nieruchomości mieszkaniowych i sposoby ich zaspokajania (raport z badań ankietowych), Katedra Inwestycji i Nieruchomości, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Poznań 2012.
  • Raport z wyników w województwie wielkopolskim. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011, Urząd Statystyczny w Poznaniu, Poznań 2012.
  • Sytuacja na rynku kredytowym. Wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych, Departament Systemu Finansowego Narodowego Banku Polskiego, październik 2012.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171374435

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.