PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 4 | 40--47
Tytuł artykułu

Przestrzenne, materialne i ekonomiczne uwarunkowania prowadzenia działalności gospodarczej w nieruchomościach komercyjnych : wyniki badań wybranych obszarów Poznania w latach 2010 i 2012

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule podjęto problematykę przestrzennych, materialnych i ekonomicznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej w funkcjonujących na lokalnym rynku Poznania komercyjnych segmentach nieruchomości. Wykorzystano wyniki badań zrealizowanych w kilku fragmentach śródmiejskiej przestrzeni analizowanego miasta w latach: 2010 i 2012. Uzyskane wyniki badań mogą być pomocne rzeczoznawcom majątkowym, jak i pośrednikom w obrocie nieruchomości w procesach oceny atrakcyjności lokalizacji i otoczenia, a także walorów komunikacyjnych nieruchomości komercyjnych. W ujęciu stricte naukowym, praca stanowi przyczynek do dalszych badań mających na celu wyjaśnienie znaczenia oraz ewentualnych kierunków powiązań pomiędzy jakością i zmianami przestrzeni (zwłaszcza publicznej) a zachowaniami lokalnych rynków nieruchomości. (abstrakt oryginalny)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Bibliografia
  • Kaźmierczak B., Nowak M., Palicki S., Pazder D., Oceny rewitalizacji. Studium zmian na poznańskiej Śródce, Wydawnictwo Wydziału Nauk Społecznych UAM, Poznań, 2011.
  • Raport o sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w 2011 roku, Narodowy Bank Polski, Warszawa, 2012.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171374445

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.