PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | nr 3 | 37--46
Tytuł artykułu

Wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości i służebność przesyłu oraz odszkodowanie za zmniejszenie wartości nieruchomości dla urządzeń infrastruktury technicznej

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przy regulacji stanu prawnego urządzeń infrastruktury technicznej pobudowanych bez prawa do nieruchomości występują najczęściej trzy podstawowe roszczenia, którymi są: 1. bezumowne korzystanie z nieruchomości, które może być dochodzone maksimum za 10-letni okres korzystania z nieruchomości przez przedsiębiorstwo przesyłowe, 2. ustanowienie służebności przesyłu, która daje przedsiębiorcy przesyłowemu prawo do korzystania w oznaczonym zakresie z nieruchomości na której istnieje albo będzie zlokalizowane urządzenie infrastruktury technicznej, 3. zmniejszenie wartości całej nieruchomości lub jej części, dochodzone w przypadku, kiedy istniejące urządzenie uniemożliwia użytkowanie nieruchomości zgodnie z jej przeznaczeniem w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Likwidacja w/w roszczeń wymaga określenia wynagrodzeń (p.1, p.2) oraz odszkodowania (p.3). W artykule omówione zostały sposoby określenia wynagrodzeń oraz odszkodowania wraz z przykładami. (abstrakt oryginalny)
Twórcy
autor
  • Rzeczoznawca Majątkowy Nr 256
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171374581

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.