PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | Procesy integracyjne wybranych systemów transportowych | 195--207
Tytuł artykułu

Problemy integracji sektora publicznego i prywatnego przy realizacji inwestycji infrastruktury transportowej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Sektor publiczny i prywatny, sterując procesami gospodarczymi, działając obok siebie w systemie gospodarczym, muszą ze sobą współpracować. Współpraca ta, w zależności od kierunków polityki gosppodarczej, może obejmować różne obszary gospodarki, różne mogą być jej płaszczyzny oraz intensywność. Jedna z form współpracy jest określana obecnie jako partnerstwo publiczno-prywatne. Integruje ona sektor publiczny i prywatny w procesie realizacji różnorodnych przedsięwzięć, będących dotychczas domeną działalności władz publicznych. Do takich przedsięwzięć należą inwestycje w obszarze infrastruktury transportowej. Komisja Europejska zwraca uwagę na tworzenie sprzyjających warunków do udziału inwestorów prywatnych w budowie sieci TEN właśnie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego PPP. Jednakże, jak wynika z doświadczeń praktycznej realizacji projektów PPP w wybranych krajach UE, implementacja ta jest złożona i towarzyszy jej wiele problemów, zwłaszcza w przypadku bardzo kapitałochłonnych inwestycji infrastrukturalnych. Celem opracowania jest analiza problemów współpracy sektora publicznego i prywatnego w realizacji przedsięwzięć infrastruktury transportowej. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego
Bibliografia
  • Zagożdżon B.: Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym. "Przegląd Komunikacyjny" 2006, nr 1.
  • Zagożdżon B.: Praktyka PPP w świetle nowych przepisów. "Przegląd Komunikacyjny" 2006, nr 10.
  • Zagożdżon B.: Sektor prywatny w finansowaniu infrastruktury drogowej - teoretyczne założenia PPP a praktyka (analiza studiów przypadków). "Przegląd Komunikacyjny" 2005, nr 11.
  • Zagożdżon B.: Problemy praktycznej implementacji projektów PPP w infrastrukturze kolejowej. "TTS" 2006, nr 1-2.
  • Zagożdżon B.: Formy organizacyjne partnerstwa publiczno-prywatnego i jego efekty w miejskim transporcie zbiorowym. "Transport Miejski i Regionalny" 2005, nr 5.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171378875

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.