PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 4(17) | 171--185
Tytuł artykułu

Sprawowanie kontroli przez sądy administracyjne w zakresie uchwał organów samorządu lekarskiego dotyczących wykonywania zawodu lekarza

Autorzy
Warianty tytułu
Exercising of Supervision by Administrative Courts in the Scope of Resolutions of Organs of physicians' Self-government Referring to Performance of the Profession of a Physician
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Pozornie sprawowanie kontroli przez sądy administracyjne w zakresie uchwał okręgowych rad lekarskich oraz Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczących różnych aspektów wykonywania zawodu przez lekarza, trudno uznać za związane z zakresem regulowania prawa pracy. Analizując jednak przepisy dotyczące zawodu lekarza, a w szczególności postanowień ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty, można jednak zauważyć, że świadczenie pracy przez lekarza, polegające na wykonywaniu czynności wynikających z istoty jego zawodu, nie jest możliwe bez posiadania stosownych uprawnień, do których przyznania wyłączną kompetencję posiadają organy samorządu lekarskiego. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
171--185
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Bibliografia
  • M. Nesterowicz, Odpowiedzialność cywilna zakładu opieki zdrowotnej za lekarza jako podwładnego, Państwo i Prawo 2008, nr 9, s. 14.
  • K. Wojtczak, P. Wojtczak, Prawo wykonywania zawodu lekarza, RPEiS 1991, nr 1, s. 88.
  • E. Barcikowska-Szydło, [w:] Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Komentarz, pod red. E. Zielińskiej, Warszawa 2008, s. 754.
  • K. Majcher, Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Komentarz, pod red. E. Zielińskiej, Warszawa 2008, s. 118 i 119.
  • E. Zielińska, Odpowiedzialność zawodowa lekarza a odpowiedzialność karna, Prawo i Medycyna 1999, nr 1, s. 65.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171379799

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.