PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | nr 223 | 73--83
Tytuł artykułu

Projekt "opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy" elementem specjalnej strefy demograficznej

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
"Vocational Education Closer to the Labour Market" Project as an Element of the Special Demographic Zone
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Specjalna Strefa Demograficzna powstała by zapobiegać i przeciwdziałać procesom depopulacji w regionie opolskim. Projekt "Szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy", realizowany przez szkoły zawodowe Opolszczyzny, wpisuje się w założenia SSD. W województwie zostanie stworzona racjonalna sieć szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Doposażenie pracowni, praktyki w kraju i za granicą, kursy, wyjazdy studyjne mają zachęcić młodzież do pozostania w regionie. Celem artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób realizacja projektu może wpłynąć na decyzje młodzieży związane z miejscem zatrudnienia i założenia rodziny.(abstrakt oryginalny)
EN
The Special Demographic Zone was created to prevent and counteract depopulation processes in Opole region. The project entitled "Vocational Education Closer to the Labour Market" implemented by vocational school of Opole region inscribes in the assumptions of the Special Demographic Zone. A rational network of schools conducting vocational education will be formed in the province. Additional equipment for workshops, vocational trainings in Poland and abroad, courses, study tours are supposed to encourage young people to stay in the region. The aim of the article is to answer the question how the project implementation may influence the decisions of teenagers related to the place of employment and starting a family.(original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
73--83
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Politechnika Opolska
Bibliografia
  • Program SSD, http://ssd.opolskie.pl.
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 listopada 2010 w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w specjalnych przedszkolach, szkołach i oddziałach oraz w ośrodkach. Dz.U. 2010, nr 228, poz. 1490 z późn. zm.
  • Stan i ruch naturalny ludności w województwie opolskim w 2012 r., Urząd Statystyczny w Opolu, Opole 2013, www.stat.gov.pl.
  • Strategia Rozwoju Województwa Opolskiego do 2020 r., Opole 2012.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171386467

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.