PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | nr 952 Inwestycje finansowe i ubezpieczenia - tendencje światowe a polski rynek | 516--523
Tytuł artykułu

Wpływ założenia o realizacji przepływów pieniężnych na końcu roku oraz sezonowości przepływów pieniężnych na ocenę efektywności inwestycji

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W tradycyjnej ocenie efektywności inwestycji bazującej na zdyskontowanych przepływach pieniężnych zakłada się zwyczajowo, że przepływy pieniężne związane z inwestycją i służące do oceny efektywności następują w każdym analizowanym roku w jednym momencie czasowym. Najczęściej przyjmuje się, że jest to koniec roku. Tymczasem rzeczywiste przepływy pieniężne rozłożone są w ciągu całego roku i podlegają wpływowi czynnika czasu. Oznacza to, że wartość bieżąca takich przepływów zależna jest od rozkładów czasowych ich realizacji w ciągu roku i może być ona różna od rezultatów otrzymanych przy założeniu o realizacji przepływów w jednym momencie czasowym. Poniższa praca ma na celu zbadanie wpływu tego rodzaju odchyleń na analizę efektywności inwestycji oraz wskazanie wielkości i istotności odchyleń wynikających z założenia o realizacji całości przepływów rocznych w jednym momencie. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Szczeciński
Bibliografia
  • Lumby S.: Investment Appraisal and Financial Decisions. Wyd. 5, Chapman & Hall, 1995, s. 51-52.
  • Brealey R.A., Myers S.C.: Principles of Corporate Finance. Wyd. 4, McGraw-Hill, 1991, s.40.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171387671

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.