PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1982 | nr 100 Informatyka w badaniach naukowych i dydaktyce | 7--16
Tytuł artykułu

Koncepcja, budowa, dodatkowe możliwości i rozwój wielodostępnego abonenckiego systemu komputerowego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Podstawową formą użytkowania maszyn cyfrowych w świecie w chwili obecnej stają się systemy wielodostępne. "Co to jest system wielodostępny"? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, gdyż poglądy na ten temat są zróżnicowane. Można się o tym przekonać przeglądając źródła literaturowe. Ta rozbieżność poglądów w definiowaniu systemu wielodostępnego wynika z wciąż dynamicznego rozwoju komputerów i informatyki. Pojawiające się stale wciąż nowe i oryginalne rozwiązania w różnych seriach maszyn cyfrowych wpływają bezpośrednio na zmienność cech charakteryzujących system wielodostępny. Wszyscy jednak na ogół są zgodni co do tego, że systemy wielodostępne odznaczają się następującymi cechami: możliwością jednoczesnego komunikowania się bezpośrednio wielu użytkowników z systemem cyfrowym przy pomocy stacji abonenckich (terminali - końcówek), połączonych z systemem cyfrowym liniami transmisji danych; możliwością przydzielenia każdemu użytkownikowi, według określonego algorytmu, na pewien krótki okres czasu zasobów techniczno-programowych systemu cyfrowego; krótkim czasem odpowiedzi systemu na żądanie użytkownika wywołującym w każdym użytkowniku subiektywne wrażenie, że system jest wyłącznie do jego dyspozycji. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Bazewicz M., Wielodostępne systemy informatyczne, PWN, Warszawa 1977.
  • Wprowadzenie do systemu GEORGE-3, OBR Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów MERA-ELWRO, Wrocław 1977.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171389887

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.