PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1982 | nr 103 Przedsiębiorstwo usługowe w warunkach nierównowagi rynkowej | 55--63
Tytuł artykułu

Przedsiębiorstwo turystyczne wobec reformy gospodarczej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Dyskusja wokół problemów reformy gospodarczej wywołuje moc emocji i kontrowersji. Pojawia się wiele projektów szczegółowych rozwiązań. Ta niezwykła aktywność opiera się na głębokim społecznym przekonaniu o potrzebie wykształcenia w systemie funkcjonowania gospodarki, hamulców uniemożliwiających powstawanie zjawisk kryzysowych, jakich świadkami jesteśmy aktualnie. Wytworzyło się przeświadczenie o konieczności zmiany zasad działania w gospodarce i całym życiu społecznym. Do dziedzin, która głęboko tkwiąc w ekonomice, wkracza jednocześnie silnie w życie społeczne, należy szeroko rozumiana gospodarka turystyczna. Jakkolwiek zmiana funkcjonowania gospodarki turystycznej nie może dokonywać się w oderwaniu od ogólnych tendencji reformowania gospodarki narodowej, to jednak można i należy tę dziedzinę rozpatrywać oddzielnie. Wynika to przede wszystkim z istotnych odrębności pracy przedsiębiorstw turystycznych w stosunku do przedsiębiorstw działających w innych gałęziach gospodarki narodowej. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Z. Bosiakowski, Kierunki reformy gospodarczej a gospodarka turystyczna, Referat na konferencji Instytutu Turystyki pt.: "Gospodarka turystyczna - stan obecny i perspektywy rozwoju". Warszawa 19 marca 1981 r.
  • T. Podwysocki, Pomyłka w dzieleniu, Czas nr 44 (353). 1981.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171390069

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.