PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2012 | nr 4 (51) | 184--190
Tytuł artykułu

Słuchać siebie nawzajem. Sprawozdanie z konferencji naukowej "Pragmatyka 2012: Interdyscyplinarne podejścia do pragmatyki, retoryki i argumentacji", Łódź, 20-22 września 2012 roku

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zorganizowana przez Katedrę Pragmatyki Językowej oraz Katedrę Językoznawstwa Angielskiego i Ogólnego Uniwersytetu Łódzkiego konferencja naukowa "Pragmatyka 2012: Interdyscyplinarne podejścia do pragmatyki, retoryki i argumentacji" miała charakter wybitnie interdyscyplinarny, zgromadziła kilkudziesięciu specjalistów z takich dziedzin, jak: językoznawstwo, filologia polska i neofilologia, logika, filozofia, retoryka - z ośrodków akademickich w całym kraju. Na konferencji wygłoszono niemal 50 referatów, każdy z nich prezentował odmienne ujęcie, zwłaszcza metodologiczne, zagadnień będących przedmiotem spotkania. "Czasem my, filolodzy, zamykamy się na inne środowiska, tracimy kontakt z tym, co dzieje się gdzie indziej" - mówił prof. Piotr Stalmaszczyk, kierownik Katedry Językoznawstwa Angielskiego i Ogólnego UJ, organizator konferencji. "Językoznawstwo, psychologia, semiologia - badacze każdej z tych dziedzin mają coś do powiedzenia na temat pragmatyki, retoryki, argumentacji. To spotkanie to okazja do tego, żeby się nawzajem usłyszeć."(fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
184--190
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski, doktorant
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171392203

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.