PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | numer specjalny | 122
Tytuł artykułu

Kodeks Budowlany : tezy do projektu ustawy autorstwa zespołu profesora Zygmunta Niewiadomskiego ze Szkoły Głównej Handlowej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Prawo budowlane zasadnie znajduje się w ostrzu krytyki inwestorów. Regulacje z tego zakresu są niejasne i zdezintegrowane, a kolejne fragmentaryczne zmiany, stanowiąc próbę uporządkowania podstaw prawnych procesu inwestycyjno-budowlanego, nie przynoszą spodziewanych efektów. W rezultacie prawo staje się w procesie inwestycyjno-budowlanym barierą trudną do przezwyciężenia. Mając to na uwadze wystąpiłem, wraz z zespołem Współpracowników z Katedry Prawa Gospodarczego SGH, o projekt badawczo-rozwojowy "Bariery prawne w procesie inwestycyjno-budowlanym", w wyniku którego powstała monografia Prawne regulacja procesu inwestycyjno-budowlanego. Uwarunkowania, bariery, perspektywy, wydana nakładem LexisNexis, Warszawa 2009. Ta zaś dała asumpt do opracowania niniejszych tez Kodeksu budowlanego. Konieczność uchwalenia Kodeksu budowlanego w Polsce wydaje się być oczywista. Budownictwo jest tą dziedziną życia, która wymaga radykalnej przebudowy podstaw prawnych procesu inwestycyjno- budowlanego, idącej w kierunku istotnej deregulacji tego procesu przy jednoczesnym sprostaniu wyzwaniom współczesności. Prawo budowlane nie może być hamulcem rozwoju społeczno-gospodarczego, wręcz przeciwnie, powinno być jego stymulatorem. Stąd idea ustawy - Kodeks budowlany z rozwiązaniami sprzyjającymi osiągnięciu tych celów. Wraz z ideą Kodeksu przedstawiamy do dyskusji zainteresowanych środowisk autorską koncepcję podstawowych rozwiązań w tym zakresie. Jeżeli koncepcja ta znalazłaby uznanie projektodawcy, można byłoby przystąpić na jej podstawie do opracowania projektu ustawy - Kodeks budowlany. Z nadzieją, że kiedyś do tego dojdzie, przedstawiamy niniejsze tezy. (fragment tekstu)
Rocznik
Strony
122
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
autor
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171395583

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.