PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2011 | nr 1 (44) | 222--225
Tytuł artykułu

Darin Barney "Społeczeństwo sieci"

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W pracy "Społeczeństwo sieci"" Darin Barney przedstawia społeczne, polityczne i ekonomiczne implikacje teorii sieciowych oraz ich zastosowań w różnorodnych dziedzinach i instytucjach. Stawia pytania o to, czy znajdujemy się w centrum cyfrowej rewolucji, czy nowe technologie informacyjne i komunikacyjne powołują do życia nowy typ społeczeństwa, czy też wzmacniają i przedłużają istniejące wzorce i więzi. Odwołując się do modelu relacji technologia-społeczeństwo, Barney docieka, co w erze internetu uległo zmianie, a co pozostało takie samo. Analizuje kwestie cyfrowych przemian w dziedzinie zatrudnienia i pracy, ekonomii wiedzy, globalizacji, perspektyw demokracji cyfrowej, nowych ruchów społecznych, a także kultury, wspólnoty i tożsamości w epoce nowych mediów. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
222--225
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Bibliografia
  • Luke T.W., The politics of digital inequality: access, capability and distribution in cyberspace, [w:] The Politics of Cyberspace, ed. C. Toulouse, T.W. Luke, London 1998.
  • Shapiro A., The Control Revolution, New York 1999.
  • Castells M., The Internet Galaxy, New York 2003.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171395825

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.