PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 3 (54) | 173--178
Tytuł artykułu

O wirtualnych mediach rozważania w pełni realne. Reminiscencje z konferencji "Polski system medialny. Migracje do cyberprzestrzeni", Kielce, 21-22 maja 2013 roku

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Polski system medialny. Migracje do cyberprzestrzeni" to temat Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Instytut Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Była to druga konferencja z cyklu zapoczątkowanego przez IBiD w październiku 2011 r. pod hasłem "Polski system medialny". Tym razem uwagę skoncentrowano na najnowszym kanale przekazu - internecie i jego związkach z mediami tradycyjnymi. Honorowy patronat nad konferencją objęli dr Juliusz Braun, Prezes TVP, oraz prof. dr hab. Jacek Semaniak, Rektor UJK. Zainteresowanie konferencją przerosło oczekiwania organizatorów. Z kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń wybrano do prezentacji 28 tematów. Pięć z nich zostało przedstawionych w sesji plenarnej, pozostałe w trzech sekcjach tematycznych: "Dziennikarstwo w cyberprzestrzeni", "Media w cyberprzestrzeni" oraz "Media regionalne i lokalne w cyberprzestrzeni". Obrady, prowadzone w pierwszej części przez prof. dr. hab. Tomasza Mielczarka, przewodniczącego Komitetu Naukowego, zainaugurował prof. dr hab. inż. Włodzimierz Gogołek z Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego wystąpieniem zatytułowanym Informacyjny potencjał rafinacji zasobów sieciowych. Pokazując sposoby prowadzenia badań internetu pod kątem jego zawartości, wprowadził uczestników w problematykę wirtualnych przekazów i ich wykorzystania do różnych celów. Mówił m.in. o możliwości czerpania wiedzy o nastrojach społecznych czy preferencjach wyborczych na podstawie analizy portali społecznościowych czy forów dyskusyjnych.(fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
173--178
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171395839

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.