PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 3 (54) | 179--183
Tytuł artykułu

"Prawo prasowe wobec wyzwań współczesności". Sprawozdanie z konferencji Instytutu Dziennikarstwa UW z cyklu "Tożsamość nauk o mediach", Warszawa, 20-21 czerwca 2013 roku

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Ogólnopolska konferencja "Prawo prasowe wobec wyzwań współczesności" to kolejne spotkanie konferencja zorganizowane przez Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego w ramach zapoczątkowanego w 2012 r. cyklu "Tożsamość nauk o mediach". W ubiegłym roku uczestnicy konferencji poświęconej nowej dyscyplinie naukowej skupili uwagę przede wszystkim na kwestiach związanych z obszarem badawczym właściwym dla nauk o mediach. W tym roku ideą przewodnią był jeden z nich, związany z szeroko pojętym prawem mediów. W zamierzeniu organizatorów konferencja miała być próbą szerokiego spojrzenia na regulacje prawne odnoszące się do prasy drukowanej, radia i telewizji oraz prasy w internecie, bez ograniczania się jedynie do dyskusji nad ustawą prawo prasowe. Prawo mediów to bowiem obszerna grupa regulacji pomieszczonych w wielu aktach normatywnych, w tym ustawie o radiofonii i telewizji, kodeksie karnym, kodeksie postępowania karnego, kodeksie cywilnym czy ustawie o dostępie do informacji publicznej. Stąd też zaproszenie zostało skierowane do wszystkich, którzy zainteresowani są wytyczeniem nowych ram prawnych dla współczesnej, szeroko pojętej prasy, a w swych badaniach dotykają kwestii, które prawo niejednokrotnie wtórnie (poprzez określone zapisy) dookreśla i sankcjonuje.(fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
179--183
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171395843

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.