PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Ważnym problemem, z którym borykają się obecnie menedżerowie, zwłaszcza dużych firm, jest brak właściwej koordynacji działań wszystkich komórek oraz nieumiejętność racjonalnego zagospodarowywania wolnych środków pieniężnych. Różnorodne typy działalności wewnątrz przedsiębiorstwa powinny być koordynowane za pomocą planu działania na przyszłe okresy. Takie szczegółowe plany określa się mianem budżetów. Budżet stanowi pożyteczne narzędzie sterowania zachowaniami i motywowania menedżerów do przykładania starań dla osiągnięcia celów wytyczonych przez całą organizację. Wspomaga on również kierownictwo w zarządzaniu i kontrolowaniu działalnością, za którą jest ono odpowiedzialne. Porównanie wielkości zaplanowanych w budżetach z wielkościami faktycznie osiągniętymi jest miernikiem oceny działalności pracowników firmy. Celem tego opracowania jest przedstawienie procesu budżetowania oraz próba odpowiedzi na pytanie czy w każdym podmiocie można przystąpić do budżetowania, czy też należy przedsięwziąć pewne kroki zanim wprowadzi się zarządzanie z wykorzystaniem budżetów? (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • Drury C.: Rachunek kosztów. Warszawa 1995.
  • Jarugowa A., Szychta A.: Kontrola budżetowa. "Nowa Europa" z 31 stycznia 1996.
  • Leszczyński Z., Wnuk T.: System informacyjny rachunkowości zarządczej i kontrolingu. "Nowa Europa" z 30 stycznia 1997.
  • Nowak A.W.; Pomiar dokonań. "Nowa Europa" z 7 lutego 1996.
  • Rachunkowość w controllingu przedsiębiorstwa. Red. E. Nowak. Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 1996.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171395983

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.