PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | nr 2 (15) | 179--183
Tytuł artykułu

Ernst Ulrich von Weizsäcker, Das Jahrhundert der Umwelt Vision: Öko-Effizient Leben und Arbeiten

Warianty tytułu
Ernst Ulrich von Weizsäcker, Stulecie środowiska. Wizja: żyć o pracować wydajnie pod względem ekologicznym
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Von Weizsäcker należy niewątpliwie do najwybitniejszych znawców problematyki ochrony środowiska nie tylko w Niemczech, ale także na całym świecie. Jego opinia bardzo się liczy w dyskusjach o ochronie środowiska w Niemczech i w Unii Europejskiej. Jest on dyrektorem znanego na całym świecie Wuppertalskiego Instytutu ds. Klimatu, Energii i Środowiska, a od 1998 roku także członkiem niemieckiego parlamentu. W omawianej pracy najważniejsze miejsce zajmuje artykuł von Weizsäckera Z ekowydajnością w następne stulecie. Jako uzupełnienie tego artykułu należy potraktować prace japońskich autorów K. Seiki i T. Yamaguchi poświęcone rozwojowi technologicznemu w XXI wieku, H. Verbruggena o przyszłości ekologicznej Holandii, M. Khora zajmujący się globalizacją i jej skutkami ekologicznymi, zwłaszcza dla krajów Trzeciego Świata, a także artykuł H. Acselrada omawiający problemy trwałego i zrównoważonego rozwoju na obszarze Ameryki Łacińskiej. W ujęciu von Weizsäckera XXI wiek będzie "stuleciem środowiska". W wieku tym środowisko względnie jego rzadkość, będą głównym motywem działań gospodarczych. Już obecnie zaznacza się przejście od "wieku ekonomii" do "wieku środowiska" w wyniku intensywnego rozwoju ekonomii ekologicznej. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
179--183
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Rolnicza w Poznaniu
Bibliografia
  • Fussier C. Ökkoinnovation. Wie Unternehmen profitabel und umweltfreudnlich se in können, Hirzel Verlag, Stuttgard-Leipzig 1999
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171395991

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.