PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | nr 2 (15) | 175--177
Tytuł artykułu

IV Międzynarodowa Konferencja ISEE/RC'99 Przyroda i społeczeństwo u progu następnego tysiąclecia, Globalizacja i ekologiczno-ekonomiczne problemy regionalne, Saratov 5-9 lipiec 1999 rok

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Konferencja ukierunkowana była na wymianę nowych naukowych osiągnięć w wymienionych dziedzinach, zapoznanie rosyjskich teoretyków i praktyków z zagranicznymi osiągnięciami, ocenę rosyjskich doświadczeń i wypracowanie wspólnych rekomendacji dla dalszego wkładu w rozwój zrównoważony. Konferencję rozpoczęto od rozważań na temat oceny naukowych metod ekonomii ekologicznej oraz ekonomicznej oceny zasobów przyrodniczych. Szczególnie interesujące było wystąpienie Ernesta Partridga z Uniwersytetu Kalifornijskiego, który zaprezentował poglądy "nowych" ekologów. W referacie swym zwrócił on uwagę na fakt, że przyroda nigdy nie stanowiła i nie stanowi układu zrównoważonego. Wobec tego mówienie o rozwoju zrównoważonym w niezrównoważonym środowisku rodzi określone konsekwencje, którzy nie wszyscy dostrzegają. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
175--177
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Politechnika Białostocka
  • Politechnika Białostocka
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171396043

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.