PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | Uniwersytet w perspektywie kształcenia przez całe życie | 233--241
Tytuł artykułu

Formy kształcenia a studia i praca zawodowa w opinii absolwentów kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Idea uczenia się przez cale życie (Lifelong Learning Programme - LLP) zyskała w ostatnich latach na popularności. W warunkach polskich fakt ten jest związany z realizacją polityki Unii Europejskiej wspierającej Strategię Lizbońską. Europejski program LLP jest zbudowany na założeniach dotyczących konieczności budowy współczesnego społeczeństwa obywatelskiego, promocji wzrostu zatrudnienia i tworzenia spójności społecznej na starym kontynencie. Program ten, jak i sama koncepcja uczenia się przez całe życie musi zatem obejmować wszystkie rodzaje i poziomy edukacji oraz szkolenia zawodowego. To założenie pozwala na przyjęcie analizy problematyki LLP przez formy kształcenia (formalnego, pozaformalnego i nieformalnego) oraz podejścia do kwestii kształcenia w szerszej perspektywie niż tylko jako jeden etap edukacji w życiu człowieka. W rozdziale tym uwaga zostanie skoncentrowana na opiniach absolwentów dotyczących przełożenia osiągniętych rezultatów edukacji w szkole wyższej na rozwój zawodowy i oceny możliwości kształcenia się w ramach pracy zawodowej.(fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Bibliografia
  • Klimowicz G.: Program Uczenie się przez cale życie (LLL - Lifelong Learning Programme) - nowa inicjatywa Wspólnoty Europejskiej wspierająca edukację i naukę. "E-Mentor" 2007, nr 1(18).
  • Smith M.K.: What is Non-formal Education? http://infed.org/mobi/what-is-non-formal- education/.
  • Mayntz R., Holm K., Huebner P.: Wprowadzenie do metod socjologii empirycznej. PWN, Warszawa 1985.
  • Mazurek-Łopacińska K.: Badania marketingowe. Teoria i praktyka. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2005.
  • Nawojczyk M.: Przewodnik po statystyce dla socjologów. SPSS Polska, Kraków 2010.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171396661

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.