PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | Rachunkowość w gospodarce rynkowej : nauka i praktyka : materiały konferencyjne : Ogólnopolski Zjazd Katedr Rachunkowości, Ustroń 17-19 września 1997. T. 2 | 25--30
Tytuł artykułu

Stan zastosowań oraz przyszłe potrzeby w zakresie analizy finansowej jako instrumentu zarządzania

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Poprawa konkurencyjności polskich przedsiębiorstw wymaga szerokiej analizy ich szans i słabości przy zastosowaniu szczegółowych kryteriów oceny, do których zalicza się między innymi: stopień nakładochłonności, poziom nowoczesności produktów, możliwości ich sprzedaży oraz efektywność produkcyjną i finansową. Wśród czynników rzutujących na niską efektywność gospodarowania przedsiębiorstw najczęściej wymienia się: złe zarządzanie związane z niedostatkiem wiedzy i doświadczenia, brak strategii marketingowej, niedostatecznie wykorzystany potencjał produkcyjny, przeinwestowanie, nadmierne koszty, nieskuteczne zarządzanie finansami, zmieniające się uwarunkowania prawne. Czynniki te w znacznym stopniu wynikają z braku kompletnej, obiektywnej i aktualnej informacji zarówno o podmiocie gospodarczym, jak i jego niezbędnych bądź celowych przekształceniach w zmieniającym się otoczeniu. Jednym ze źródeł informacji o przedsiębiorstwie jest analiza ekonomiczna, a w odniesieniu do zagadnień pieniężnych - analiza finansowa, pozwalająca na rzetelną diagnozę przeszłej i teraźniejszej sytuacji oraz prognozowanie przyszłości. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Gdański
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171396713

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.