PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 18 Zeszyt Naukowy Katedry Zarządzania i Marketingu | 133--150
Tytuł artykułu

Wykorzystanie wybranych funkcjonalności systemu IFS Applications do gospodarowania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zarządzanie przedsiębiorstwem jest pojęciem bardzo szerokim i nie sposób opisać systemu zarządzania w bardzo uniwersalny sposób. Nawet po dokładnym opisaniu pewnego zakresu z dziedziny zarządzania nie można powiedzieć: "tak ma się zarządzać firmą". Każde przedsiębiorstwo, firma mają swoją własną specyfikę funkcjonowania, poza tym otoczenie, w którym funkcjonują, jest bardzo dynamiczne. Jest to naturalne, gdyż tak działają firmy w gospodarce rynkowej. Aby firma mogła się utrzymać na rynku, musi, mając na uwadze jej strategię i cele działania, odpowiednio szybko i skutecznie zarządzać swoimi zasobami i zamieniać je na wyniki. Jednym z bardzo ważnych zasobów w firmie są zasoby ludzkie, zarządzanie nimi może dokonywać się przy pomocy narzędzi informatycznych. Możliwe jest w związku z tym przybliżenie pewnych procesów zachodzących w przedsiębiorstwie (procesów biznesowych), które mogą być standardowe oraz niestandardowe, ale możliwe do opisania dla pewnych dziedzin działalności różnych podmiotów gospodarczych. W związku z tym można powiedzieć w dużym uproszczeniu, że decyzje standardowe (schematyczne) dotyczą zarządzania operacyjnego, natomiast decyzje podejmowane niestandardowo, dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa, decyzje długofalowe, decyzje realizujące cele firmy są decyzjami strategicznymi. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Griffin Ricky W.: Podstawy zarządzania organizacjami, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2000, s. 432.
  • Klonowski Z.: Opis własności systemów informatycznych typu MRP, Raport serii PRE, nr 10, Wrocław 1996.
  • Pyka T.: Zarządzanie menedżerskie, tom I, Wydawnictwo GWSH im. W. Korfantego w Katowicach, Katowice 2000.
  • Rybak M.: Zarządzanie zasobami ludzkimi w firmie, SGH, Warszawa 1998, s. 10.
  • Technologie informacji. Pod red. L. Kiełtyki, Wydawnictwo Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Częstochowa 2001, s. 20.
  • http://republika.pl/opracowaniaJagiellonskie/rel_zzl.htm.
  • http://www.strategie.info.pl/artykuly/artykul_5227.htm, Suszczyk M. Exact Software Poland Sp. z o.o.
  • http://www2.ifsworld.com/poland/products/product_solutions.asp.
  • http://www2.ifsworld.com/poland/products/hr.asp.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171397887

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.