PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 4 (55) | 133--140
Tytuł artykułu

Wzmacnianie wolności i różnorodności mediów jako fundamentu demokracji w Europie - nowe wyzwania. Aktywność Rady Europy i Unii Europejskiej w obszarze mediów i komunikowania w pierwszym półroczu 2013 r.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Niniejszy przegląd zawiera syntetyczne omówienia oraz sygnalizację problemów, jakie zawierają dwa nowe dokumenty z obszaru polityki medialnej Unii Europejskiej. Są to raport Komisji Europejskiej w sprawie wolności i pluralizmu mediów w UE (A Free and Pluralistic Media to Sustain European Democracy) oraz Zielona Księga w sprawie konwergencji mediów (Green Paper. Preparing for Green Paper Preparing for a Fully Converged Audiovisual World: Growth, Creation and Values). Przegląd kończy krótkie omówienie raportu na temat sytuacji kobiet w mediach, ogłoszonego przez Europejski Instytut do spraw Równości Płci (European Institute for Gender Equality - EIGE) oraz związane z nim stanowisko Rady Unii Europejskiej, przyjęte w tej sprawie na posiedzeniu w czerwcu 2013 roku. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
133--140
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171397917

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.