PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | nr 12 Zeszyt Naukowy Katedry Rachunkowości i Finansów | 112--125
Tytuł artykułu

Umowy międzynarodowe w sprawie unikania podwójnego opodatkowania zawierane przez Polskę w świetle międzynarodowego prawa podatkowego

Warianty tytułu
International Agreements Regarding Double Escape of Taxation by Poland in Light International Include Tax Right
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Opracowanie niniejsze dotyczy istotnego zagadnienia finansowego jakim jest kwestia unikania podwójnego opodatkowania w skali międzynarodowej prze osoby fizyczne oraz prawne. W opracowaniu skoncentrowano się na tych aspektach zagadnienia, które wiążą się bezpośrednio z Polską. Omówiono tutaj całokształt zagadnień prawno - finansowych odnoszących się do międzynarodowych umów zawieranych przez Polskę w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. (abstrakt oryginalny)
EN
The following study deals with the important fifncial issue which is a avoiding dpuble taxation in international terms by natural person and legal entity. In the study the emphasis was put on the aspects of the issue which refer directly to Poland. All the legal and financial issues refer to the international agreements signed by Poland with regard to avoiding of double taxation. (original abstract)
Twórcy
Bibliografia
  • Kulicki J.: Opodatkowanie dochodów uzyskanych za granicą - podstawowe zagadnienia.
  • Kulicki J.: Metody obliczania podatku w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171398653

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.