PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | Nauki o zarządzaniu dla przedsiębiorstw i biznesu | 245--255
Tytuł artykułu

Ryzyko strategiczne w działalności współczesnych organizacji

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Najczęściej wybieraną strategią radzenia sobie z ryzykiem, która jednak nie sprawdza się w obecnych warunkach funkcjonowania przedsiębiorstw, było unikanie ryzyka. W tej chwili koniecznością jest aktywne podejmowanie ryzyka - z działań defensywnych w kierunku ofensywy, dzięki którym realny staje się dualny charakter ryzyka (zysk versus strata). Menedżerowie bowiem koncentrują się nie tylko na ograniczaniu niebezpieczeństw, ale także na wykorzystywaniu pojawiających się okazji - a w konsekwencji uelastycznieniu przedsiębiorstw. Współczesne organizacje są wręcz zmuszane do aktywnego działania, systematycznego myślenia o przyszłych możliwościach rozwoju i kompleksowego spojrzenia na system zarządzania organizacją i ryzykiem. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Bibliografia
  • Andersen T.J., Schroder P.W.: Strategie Risk Management Practice: How to Deal Effectively with Major Corporate Exposures. Cambridge University Press, Cambridge, England 2011.
  • Jajuga T.: Koncepcje zarządzania ryzykiem. W: Zarządzanie finansami. Finansowanie przedsiębiorstw w Unii Europejskiej. Red. T. Zarzecki. T. II. Wydawnictwo Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin 2004.
  • Knight F.: Risk, Uncertainty and Profit. Houghton Mifflin Company, Boston, New York 1921. http://www.archive.org/stream/riskuncertaintyp00knigrich
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171398697

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.