PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | Finanse wobec sfery realnej gospodarki : praca zbiorowa. T. 1 | 87--97
Tytuł artykułu

Rozwój alternatywnych systemów obrotu (ASO) na przykładzie rynku NewConnect

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jednym z najbardziej wyrazistych dowodów na zachodzący z różnym nasileniem proces globalizacji gospodarki światowej jest postępująca liberalizacja przepływu usług finansowych i kapitału. Efektem jest ciągłe poszukiwanie modelu optymalnej architektury rynku finansowego zaspakajającego potrzeby rozwojowe sfery realnej gospodarki. W wyniku poszukiwań powstają wielosegmentowe struktury rynku kapitałowego, w ramach których tworzy się konkurencyjne dla rynków regulowanych platformy obrotu instrumentami finansowymi określane jako alternatywne systemy obrotu (ASO). Celem opracowania jest próba ogólnej charakterystyki nowych rynków na przykładzie polskiego rozwiązania w zakresie tworzenia alternatywnej wobec rynku regulowanego platformy handlu instrumentami udziałowymi. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Kasiewicz S.: Stymulowanie rozwoju rynku NewConnect. W: Rynek kapitałowy w Polsce i na świecie: jak mądrze inwestować. Red. S. Buczek, A. Fierla. Szkoła Główna Handlowa - Oficyna Wydawnicza, Warszawa 2008.
  • Maścianiec-Kordela D.: Alternatywny system obrotu NewConnect - regulacje i funkcjonowanie. W: Rynek kapitałowy w Polsce i na świecie: jak mądrze inwestować. Red. S. Buczek, A. Fierla. Szkoła Główna Handlowa - Oficyna Wydawnicza, Warszawa 2008.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171400355

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.