PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2012 | nr 3 (50) | 147--151
Tytuł artykułu

Sprawozdanie z konferencji "Finansowanie mediów publicznych w Polsce - teoria i praktyka", 16 kwietnia 2012 roku.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Konferencja "Finansowanie mediów publicznych w Polsce - teoria i praktyka" to drugie spotkanie teoretyków i praktyków poświęcone problemom mediów publicznych. Zorganizowana została przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Związek Pracodawców Mediów Publicznych. W Polsce, jak i w całej Europie sposób finansowania publicznych mediów stanowi główny przedmiot sporu medialnych podmiotów komercyjnych, a często także środowisk politycznych, w obszarze mediów. Spór ten, dotyczący głównie instytucji abonamentu oraz finansowania zadań publicznych, czyli tzw. misji, faktycznie dotyczy także funkcji mediów publicznych, ich pozycji rynkowej oraz możliwości konkurowania z nadawcami prywatnymi w zmieniającym się cyfrowym świecie. Warto przypomnieć w tym miejscu, że Unia Europejska, chociaż traktuje nadawców publicznych jako istotne instytucje społeczeństwa demokratycznego, to jednak uważnie przygląda się kwestii ich finansowania przez państwa członkowskie. Media publiczne stanowią bowiem jeden z głównych beneficjentów tzw. pomocy publicznej. Skład uczestników konferencji zadecydował o wyraźnie praktycznym tonie dyskusji. Wśród panelistów oraz zaproszonych gości znaleźli się medioznawcy z kilku uczelni, przedstawiciele organów władzy ustawodawczej i wykonawczej, regulatora rynku mediów, czyli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, oraz samych mediów publicznych, z centralnych oraz regionalnych spółek radiowych i telewizyjnych. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
147--151
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
  • Jaskiernia A., Sprawozdanie z konferencji "Przyszłość mediów publicznych w Polsce", Warszawa, 14 stycznia 2011 roku, "Studia Medioznawcze" 2011, nr 2.
  • Jaskiernia A., Polityka Unii Europejskiej w sprawie zasad pomocy państwa dla publicznej radiofonii i telewizji, "Studia Medioznawcze" 2010, nr 4.
  • Stasiak-Jazukiewicz E., Jas-Koziarkiewicz M., Polityka medialna w Unii Europejskiej, Warszawa 2011.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171416701

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.