PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2012 | nr 1 (48) | 163--166
Tytuł artykułu

Ogólnopolskie seminarium "Współczesny polski system medialny. Zjawiska - procesy - kierunki rozwoju", Kielce, 13 października 2011 roku

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Instytut Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach po raz pierwszy gościł w swych murach badaczy zajmujących się analizą współczesnego polskiego systemu medialnego. Taki właśnie był temat ogólnopolskiej konferencji naukowej, którą organizatorzy nazwali skromnie - seminarium. Program obejmował jednak kilkanaście wystąpień naukowców z różnych ośrodków oraz panel dyskusyjny z udziałem redaktorów naczelnych najważniejszych miejscowych mediów. Badania nad mediami prowadzone są w Kielcach od wielu lat. Ale dopiero od niedawna praca naukowa została bezpośrednio powiązana z dydaktyką. Od października 2010 r. w Instytucie Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa UJK prowadzone są studia pierwszego stopnia w zakresie dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Rozwój Instytutu w tym kierunku stał się bezpośrednim impulsem do zorganizowania debaty nad stanem obecnym i przyszłością polskich mediów. Panel był próbą połączenia teorii z praktyką. Myśl przewodnia całego seminarium - niezwykle dynamiczne zmiany rynku medialnego w ostatnich latach i wynikające z tego przeobrażenia zawodu dziennikarskiego - została w nim skonkretyzowana i przeniesiona na grunt kielecki, najbliższy większości uczestników spotkania. Zarówno zdaniem gości, kierujących miejscowymi redakcjami, jak i dyrektora Instytutu Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa, prof. Tomasza Mielczarka, wspólna debata potwierdziła potrzebę zbliżenia obydwu środowisk. Taka współpraca powinna być kontynuowana. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
163--166
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171417363

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.