PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2012 | nr 1 (48) | 184--187
Tytuł artykułu

Media i Kościół. Polityka informacyjna Kościoła, red. Monika Przybysz, Krzysztof Marcyński SAC

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Nie ulega wątpliwości, że treść książki, a przynajmniej kilka artykułów i niektóre wnioski z nich płynące mogą być dobrym punktem wyjścia do dyskusji na temat kształtu i efektywności obecnej polityki informacyjnej Kościoła w Polsce (przy założeniu, że taka istnieje), a przede wszystkim - o tym, jaka ta polityka powinna być w przyszłości. Bo przecież - i w tym przypadku red. Przeciszewski ma sporo racji - "od tego, na ile Kościół będzie umiał profesjonalnie uczestniczyć w debacie publicznej i skutecznie prowadzić w niej określone tematy, w dużej mierze zależeć będzie ideowa tożsamość Polski w przyszłości". Pytanie jednak, czy do takiej poważnej i odpowiedzialnej dyskusji jesteśmy - jako społeczeństwo, w tym i Kościół - gotowi? (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
184--187
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
  • Lis T., Czerwone i czarne, "Wprost" 2011, nr 43, www.wprost.pl/ar/266880/Czerwone-i-czarne/?I=1498 [dostęp: 15.01.2012].
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171417585

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.