PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | nr 26 | 136--150
Tytuł artykułu

Koniunktura w bankowości

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W III kwartale 2015 r. wartość wskaźnika koniunktury w sektorze bankowym IRG SGH (IRGBAN) wzrosła, osiągając poziom 30,6 punktu. Wynik ten jest o 48,3 pkt. wyższy od wskazania z poprzedniego kwartału, a także znacząco (o 45,4 pkt.) powyżej oczekiwań wyrażonych przez banki w poprzednim badaniu. Na wzrost wartości wskaźnika bardzo silnie wpłynęło zwiększenie się wartości sald odpowiedzi na pytania o wielkość zatrudnienia i wynik z działalności bankowej. Również wpływ salda odpowiedzi na pytanie o wielkość wypracowanego zysku był pozytywny. Spodziewane jest utrzymanie dobrej koniunktury w kolejnym okresie, a wartość salda przewidywań wynosi 4,6 pkt. (fragment tekstu)
EN
In the 3rd quarter of 2015 the IRG SGH banking confidence indicator (IRGBAN) increased from -17,7 pts to 30,6 pts. That was mainly due to an increase in the balances of employment and the result on banking activity. The third component of the indicator - the balance of profits contributed to the increase to a lesser degree. The increase makes a sharp rise in the indicator's volatility in the last quarters. (fragment of text)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171422722

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.