PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | 51 | nr 2 | 381--383
Tytuł artykułu

Recenzja książki Łukasza Kamieńskiego, Nowy wspaniały żołnierz. Rewolucja biotechnologiczna i wojna w XXI wieku, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2014

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Po pracach Technologia i wojna przyszłości. Wokół informacyjnej i nuklearnej rewolucji w sprawach wojskowych z 2009 r. oraz Farmakologizacja wojny. Historia narkotyków na polu bitwy z 2012 r. najnowsza książka Łukasza Kamieńskiego jest kolejną arcyciekawą monografią, godną głębokiej refleksji nad potęgą rozumu, obsesyjnym sięganiem do potencjału ludzkiego umysłu i jego sprawdzaniem się w teraźniejszych i przyszłych wojnach, a jednocześnie nad zaskakującą niezdolnością do wyciągania wniosków z jego coraz bardziej katastroficznych efektów. Jednym z produktów wyścigu w posiadaniu coraz to nowych, w domyśle lepszych narzędzi w wojnach XXI w. jest człowiek-żołnierz - obiekt badań w laboratoriach biologów, neurobiotechnologów, biotechnologów, genetyków, mechatroników, fizyków i innych specjalistów z kręgu nauk przyrodniczych i technicznych. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
PL
EN
Review   Soldier  
Rocznik
Tom
51
Numer
Strony
381--383
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Wrocławski
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171425382

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.