PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | z. 61, nr 1202 | 91--104
Tytuł artykułu

Pokolenie X, Y, Z w organizacji

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Rynek pracy dynamicznie się zmienia, a wraz z nim oczekiwania pracowników pracodawców. Współczesne organizacje mierzą się dziś z problemem zatrudniania, utrzymania i rozwoju pracowników z pokolenia X, Y, Z. Największym wyzwaniem coraz częściej okazuje się zatrudnianie i utrzymanie w organizacji pracowników pokolenia Y. Celem niniejszego artykułu jest charakterystyka pokolenia Y na rynku pracy, a szczególnie próba zdefiniowana wartości i postaw, które przejawiają przedstawiciele tego pokolenia w organizacjach. W pracy została podjęta także próba określenia, jakie oczekiwania stawia przed pracodawcami przedstawiciel pokolenia Y oraz w jaki sposób pracodawcy starają się pogodzić oczekiwania pracowników pokolenia Y z oczekiwaniami organizacji. Artykuł porusza także aspekt współpracy pomiędzy przedstawicielami pokolenia X, Y, Z.(abstrakt oryginalny)
Rocznik
Strony
91--104
Opis fizyczny
Twórcy
autor
Bibliografia
  • [1] Bennewicz M.: Coaching i mentoring w praktyce. Podręcznik, Warszawa: wyd. G+J Gruner + Jahr Polska Sp. z o.o., & Co. Spółka Komandytowa, 2011.
  • [2] Drucker P.F.: Praktyka zarządzania, Warszawa: wyd. MT Biznes Sp. z o.o., 2005.
  • [3] Fazlagic J.: Charakterystyka pokolenia Y, E-mentor nr 3(25)/2008.
  • [4] Golnau W., Kalinowski M., Litwin J.: Zarządzanie zasobami ludzkimi, Warszawa, wyd. CeDeWu, 2010.
  • [5] Harvard Business Essentials, przełożyła Karolina Krzywicka-Szpor, Jak zatrudnić i zatrzymać najlepszych. Sprawdzone metody rekrutacji i motywowania pracowników, Warszawa, wyd. MT Biznes Sp. z o.o., 2003.
  • [6] Twenge J.M., Campbell W.K.: The Narcissism Epidemic, New York: Atria, A division of Simon & Schuster, Inc., 1230 Avenue of the Americas, New York, NY 10020, 2009.
  • [7] Raport Deloitte, Trendy HR 2014 - Jak przyciągnąć i utrzymać pracowników w XXI wieku; badanie przeprowadzono wśród ponad 2,5 tys. liderów biznesu z 94 krajów w tym z Polski.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171426007

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.