PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2007 | nr 4(10) | 27--34
Tytuł artykułu

Ewaluacja działalności szkoleniowej dla przedsiębiorstw : metodyka działania na wybranych przykładach

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Każda działalność projektowa, w szczególności związana z finansowaniem jej przez środki programów UE, wymaga określenia kryteriów jej oceny a także docelowych wartości wskaźników wyznaczających cele do osiągnięcia. W tym aspekcie do oceny realizacji działań projektowych przygotowuje się zarówno mierniki "twarde", o charakterze liczbowym, gdzie wykonanie zadania określa się poprzez konkretną ich wartość oraz tzw. mierniki miękkie (jakościowe), które formułuje się w sposób opisowy. Możliwość weryfikacji - czy działania w projektach zmierzają we właściwym kierunku - zdeterminowana jest rzetelnością i systematyką prowadzonej dokumentacji sprawozdawczej. Dlatego też ewaluacja przeprowadzana jest dość często w trakcie działań kontrolnych. Na jej podstawie określa się ewentualne odchylenia od planu i zadanych wartości wskaźników. Główne rodzaje procesów ewaluacyjnych odnoszą się najczęściej do: - kontroli po etapie pilotażowym, - kontroli realizacji poszczególnych obszarów działań projektowych np. szkolenia, doradztwo, badania, - kontroli poszczególnych etapów wykonywanych zadań: przygotowanie, organizacja, realizacja, - kontroli według kryterium okresów sprawozdawczych (miesięczna, kwartalna, półroczna), kontroli po zakończeniu działań projektowych.(fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
27--34
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • 1. Kisielnicki J., Zarządzanie organizacjami, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Handlu i Prawa, Warszawa 2000.
  • 2. Kostera M:, Zarządzanie personelem, PWE, Warszawa 2000.
  • 3. Lock D., Podręcznik zarządzania jakością, Wydawnictwo PWN, Warszawa 2002.
  • 4. Materiały wewnętrzne projektu EQUAL, "System przeciwdziałania powstawaniu bezrobocia na terenach słabo zurbanizowanych". Rzeszów-Zamość 2007.
  • 5. Materiały szkoleniowe menedżer szkoleń, Sopocka Grupa Szkoleniowo Doradcza s.c, Warszawa 2006.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171426355

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.