PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2010 | nr 2 (41) | 155--158
Tytuł artykułu

Ewa Stasiak-Jazukiewicz. Duńskie media

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Problematyka funkcjonowania systemów medialnych w dobie dynamicznych przemian technologicznych i cywilizacyjnych budzi duże zainteresowanie wśród medioznawców. W każdym państwie regulacje prawne i polityka gwarantują prawa i wolności mediów, ale także nakładają obowiązki oraz ograniczenia nawet na najbardziej swobodne media. Stąd prace analizujące, w jakim stopniu system polityczny oraz uwarunkowania historyczne, społeczne i ekonomiczne wpływają na media, jak w różnych krajach chroni się pluralizm i niezależność mediów w warunkach postępującej liberalizacji ekonomicznej, są niezwykle oczekiwane. Przykładem może tu być kompleksowa monografia D. Hallina i P. Manciniego, która wypełniła istotną lukę w tym zakresie. W tym kontekście praca dr hab. Ewy Stasiak-Jazukiewicz zasługuje niewątpliwie na uwagę, jako pierwsza w polskiej literaturze praca monograficzna dotycząca funkcjonowania systemu mediów w Danii. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
155--158
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
  • McQuail D., Teoria komunikowania masowego, Warszawa 2007.
  • Hallin D.C., P. Mancini, Systemy medialne. Trzy modele mediów i polityki w ujęciu porównawczym, Kraków 2007.
  • Jaskiernia A., Media masowe w demokratycznych procesach wyborczych. Standardy europejskie i uwarunkowania ich realizacji, Warszawa 2008.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171429089

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.