PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 968 Prawne, zawodowe i etyczne normy rewizji finansowej | 78--83
Tytuł artykułu

Pożyczki udzielone i należności własne

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedmiotem niniejszego opracowania jest określenie sposobów ewidencji i wyceny jednej z kategorii, jaka została wydzielona w wymienionym wyżej rozporządzeniu. Wybór ten nie jest przypadkowy. Otóż zgodnie z §7 ust. 3 rozporządzenia pożyczki udzielone i należności własne, które jednostka przeznacza do sprzedaży w krótkim terminie, zalicza się do aktywów finansowych przeznaczonych do obrotu. Oznacza to, że przy kwalifikowaniu instrumentu kategoria pożyczki udzielone i należności własne ma pierwszeństwo przed kategorią aktywów przeznaczonych do obrotu. Dodatkowo jeszcze przed kategorią aktywów przeznaczonych do obrotu pierwszeństwo w kwalifikacji ma pozycja aktywa utrzymywane do terminu wymagalności. (fragment tekstu)
Twórcy
autor
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • Jajuga K., Kuziak K., Markowski P.: Inwestycje finansowe. Wrocław: Wyd. AE 1997.
  • Rozporządzenie Ministra Finansów z 12 grudnia 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad uznawania, metod wyceny, zakresu ujawniania i sposobu prezentacji instrumentów finansowych. DzU 2001 nr 149, poz. 1674.
  • Ryba A.: Instrumenty finansowe jako składniki inwestycji. "Prace Naukowe AE we Wrocławiu" nr 961. Wrocław: Wyd. AE 2002.
  • Ustawa o rachunkowości z 29 września 1994 r. DzU 2002 nr 76, poz. 694.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171429538

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.