PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | nr 74 O pojęciu odpowiedzialności z perspektywy zagadnień filozoficznoprawnych i wybranych dogmatyk prawniczych | 137--147
Tytuł artykułu

Odpowiedzialność z tytułu zapobiegania i naprawiania szkód w środowisku

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Responsibility for Preventing and Repairing Damage to the Environment
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Badanie wprowadza zasady odpowiedzialności za niewykonanie obowiązku zapobiegania szkodom w środowisku i obowiązku naprawienia szkody w środowisku, które jest przedmiotem regulacji ustawy z 2007 roku o zapobieganiu szkodom w środowisku i naprawę szkód dla środowiska. Autorka podkreśla, wąskie podejście przez prawodawcę pojęcie szkody dla środowiska i złożoność kwestii odpowiedzialności w przypadku naruszenia środowiska lub jego elementu.
EN
The study introduces the rules of liability for failure to perform an obligation to prevent damage to the environment and an obligation to repair damage to the environment, which is subject to regulation by the Act of 2007 on the prevention of environmental damage and the repair of damage to the environment. It is primarily the responsibility of an administrative nature. The author emphasizes a narrow approach by the legislature to the concept of damage to the environment and the complexity of the issue of liability in case of breach of the environment or its element. (original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
  • Bar Magdalena, Jerzy Jendrośka. 2004. Odpowiedzialność prawna za szkody ekologiczne w Unii Europejskiej. W Europa w Polsce- Polska w Europie, red. Mruk Henryk, Koszela Bogdan. 139-173.Poznań: Forum.
  • Górski Marek. 2008. Odpowiedzialność administracyjnoprawna w ochronie środowiska. Warszawa: Wolters Kluwer SA.
  • Górski Marek. 2014. Prawo ochrony środowiska. Warszawa: Wolters Kluwer SA.
  • Radecki Wojciech. 2008. Ustawa o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie. Warszawa: Difin.
  • Rakoczy Bartosz. 2010. Odpowiedzialność za szkodę w środowisku, dyrektywa 2004/35/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, komentarz. Toruń: Dom Organizatora.
  • Rakoczy Bartosz. 2010. Szkoda w środowisku a szkoda wyrządzona oddziaływaniem na środowisko. W Wybrane problemy prawa ochrony środowiska, red. Pchałek Marcin, Rakoczy Bartosz, 331. Warszawa: Wolters Kluwer SA.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171431087

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.