PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | Polityka społeczna: badania, dydaktyka, rozwój | 63--67
Tytuł artykułu

Polityka społeczna w Uniwersytecie Warszawskim. Batalia o wpisanie Polityki społecznej na listę kierunków kształcenia akademickiego

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Polityka społeczna jako dyscyplina naukowa ma długą, ponad stuletnią, tradycję uprawiania i bogaty dorobek badawczy. W Polsce formalna instytucjonalizacja tej dyscypliny została dokonana przez władze Polskiej Akademii Nauk, które w 1974 r. powołały Komitet Nauk o Pracy i Polityce Społecznej. Komitet skupia wybitnych specjalistów w dziedzinie polityki społecznej z całego kraju. Równolegle z rozwojem dyscypliny naukowej, w Polsce była prowadzona działalność dydaktyczna w zakresie polityki społecznej. W okresie międzywojennym w SGH kształcono studentów na odrębnym kierunku Polityka społeczna (kierunek ten utworzono w SGH w 1923 r.). Po drugiej wojnie światowej w latach 1987-1992 prowadzono kształcenie na samodzielnym kierunku Polityka społeczna w Instytucie Polityki Społecznej na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Niestety, na skutek zmiany przepisów, w 1992 r. zlikwidowano odrębny kierunek studiów "polityka społeczna", a dalsze kształcenie studentów mogło być kontynuowane jedynie na specjalności lub specjalizacji Polityka społeczna w ramach innych kierunków. Konsekwencją dokonanych zmian było uruchomienie w Instytucie Polityki Społecznej UW specjalności Polityka społeczna na kierunku Politologia. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171431178

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.