PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2010 | nr 1 (40) | 181--187
Tytuł artykułu

Sprawozdanie z trzeciej z cyklu Oblicza Komunikacji konferencji naukowej "Język i kultura tabloidów", Wrocław, 29-30 czerwca 2009 r.

Warianty tytułu
"Language and culture of tabloids" - report from the 3rd Academic Conference of The Faces of Communication cycle, Wroclaw, June 29-30, 2009
Języki publikacji
PL
Abstrakty
"Im nie podoba się Wasza gazeta!" - pod takim tytułem, zdaniem redaktora Mariusza Urbanka, mogłaby się ukazać w tabloidzie relacja z ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się w czerwcu 2009 r. we Wrocławiu. Trzecie z cyklu Oblicza Komunikacji interdyscyplinarne spotkanie naukowców tym razem poświęcono językowi i kulturze tabloidów. Inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia był Zakład Współczesnego Języka Polskiego w Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim pod kierownictwem prof. dr hab. Ireny Kamińskiej-Szmaj. Wybór tematu wynikł, jak zapewnili gospodarze, przede wszystkim z potrzeby podjęcia otwartej dyskusji nad rolą tzw. mediów tabloidowych w Polsce, a zwłaszcza - nad ich wpływem na komunikacyjne i obyczajowe zachowania Polaków. Uczestnicy konferencji reprezentowali między innymi takie humanistyczne dziedziny, jak: językoznawstwo, medioznawstwo, kulturoznawstwo, nauki polityczne, socjologię, psychologię, filozofię (w tym etykę). Nie dziwi więc fakt, że tematyka przedstawionych referatów była różnorodna: od językowego obrazu świata, przez komparatystykę, badania socjologiczne, po kwestie aksjologiczne i kulturotwórcze. Dwudniowa konferencja została podzielona na sesje plenarne i obrady w sekcjach. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
181--187
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171432708

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.