PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2016 | nr 3 | 70
Tytuł artykułu

James A. Huston - logistyka wojskowa

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wśród naukowców zajmujących się problematyką logistyki w Stanach Zjednoczonych wymienia się historyka, J.Huston'a, który zajął się badaniem jej rozwoju w wymiarze militarnym na przestrzeni prawie 180 lat. Cytuje się często jego stwierdzenie: "Jeśli polityka zagraniczna jest sztuką tego co możliwe, a wojna jest jej instrumentem, to logistyka jest sztuką definiowania i powiększania tego, co możliwe". Podobnie jak to, że logistyka jest wykorzystaniem dwóch czynników, to jest czasu i przestrzeni w odniesieniu do zaopatrzenia, przemieszczeń i obsługi zasobów ludzkich i rzeczowych (trzy duże "M" wojny - materiel, movement, and maintenance). (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
70
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu
Bibliografia
  • N.R. Southern, Historical perspective of the logistics and supply chain management discipline, Transportation Journal no. 1/2011, http://www.freepatentsonline.com/article/Transportation-Journal/253535306.html (dostęp: 10.03.2015).
  • J. Whiteclay Chambers II, The Oxford Companion to American Military History, Oxford University Press 2000, http://www.encyclopedia.com/topic/Logistics.aspx
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171434102

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.