PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 987 Kierunki rozwoju controllingu a praktyka polskich przedsiębiorstw | 9--15
Tytuł artykułu

Uwarunkowania systemu controllingu przedsiębiorstwa

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Warunki prowadzenia działalności przez przedsiębiorstwa podlegają ciągłym zmianom. Aby przystosować się do funkcjonowania w wysoce - zmiennym otoczeniu, przedsiębiorstwa poszukują skutecznych instrumentów zarządzania, które usprawniają przebieg zachodzących w nich procesów. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie stał się controlling, który spełnia wymagania odnośnie do ukierunkowania systemu zarządzania na szybkie reagowanie na zmiany zachodzące w warunkach działania przedsiębiorstw. Controlling jest podsystemem zarządzania, koordynującym procesy planowania, kontroli oraz zasilania w informacje i umożliwiającym przez to sterowanie całym systemem z punktu widzenia wyznaczonych celów. Poprzez koordynację różnych funkcji, a także wspomaganie, opiniowanie i doradzanie controlling usprawnia proces zarządzania przedsiębiorstwem. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Twórcy
autor
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • Arnaout A., Gleich R., Seidenschwarz W., Stoi R.: Forschungsbericht zum empirischen Forschungprogramm des Lehrstuhls Controlling der Universität Stuttgart zu neuen Entwicklungen im Controlling und Kostenmanagement. Universität Stuttgart 1997.
  • Controlling w przedsiębiorstwie. Red. E. Nowak. ODDK, Gdańsk 2003.
  • Hammer M., Champy J.: Reengineering w przedsiębiorstwie. Neumann Management Institute, Warszawa 1996.
  • Horvath P.: Controlling. Verlag Franz Vahlen, München 1990.
  • Horvath P.: Das Controllingkonzept. Der Weg zu einem wirkungsvollen Controllingsystem. Deutscher Taschenbuch Verlag, München 2000.
  • Schimank Ch.: Standardsoftware für Ihre Budgetierung. "Controlling" 1989 nr 1.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171434314

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.