PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2009 | nr 4 (39) | 125--129
Tytuł artykułu

Skąd się biorą fakty?Wiesław Gałązka Gotowych faktów nie ma. Kreacja informacji oraz wizerunku publicznego i medialnego

Warianty tytułu
Where do we get facts from?Wiesław Gałązka There are no set facts. The creation of information as well as public and media image
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wiesław Gałązka w Gotowych faktów nie ma. Kreacja informacji oraz wizerunku publicznego i medialnego przytacza we wstępie słowa Ryszarda Kapuścińskiego: "by napisać jedną stronę, trzeba najpierw przeczytać sto", i stosuje je w praktyce. Autor nie jest gołosłowny. Skąd o tym wiemy? Z przypisów, których objętość dwukrotnie przewyższa liczbę stron właściwego tekstu! Gotowych faktów nie ma to dziesięć artykułów, które - poza jednym - zostały opublikowane w polskiej prasie w latach 2001-2007. Autor komentuje życie publiczne, głównie polityczne, a bieżące wydarzenia stają się dla niego pretekstem do głębszych refleksji na temat funkcjonowania mediów i ich roli. Czy jest kompetentnym recenzentem? Zamiast odpowiadać na to pytanie, wspomnę, że Wiesław Gałązka był dziennikarzem (m.in. Rozgłośni Polskiego Radia we Wrocławiu), współtworzył magazyn branżowy "Aida Media - Praktyka i Teoria Reklamy". Pracował w agencjach reklamowych, a następnie jako ekspert oraz doradca polityczny i wizerunkowy wspierał sztaby wyborcze. Na swoim koncie ma artykuły dotyczące zagadnień public relations oraz doświadczenie jako nauczyciel akademicki.(fragment tekstu)
Słowa kluczowe
PL
Recenzja   Prasa   Media  
EN
Review   Press   Media  
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
125--129
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski, doktorant
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171435120

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.