PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2016 | nr 1 | 23--27
Tytuł artykułu

Trend długookresowy, aproksymowany jako nieliniowy - analiza, waloryzacja notowań, ustalanie relacji cen historycznych do cen bieżących

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zdarza się dość często, że w wycenie należy wskazać wartość nieruchomości na chwilę historyczną, lub - co przysporzyć może mnóstwa pracy - wykorzystać należy szereg wartości tej samej nieruchomości, niejako "kroczących" na przestrzeni długiego okresu. Ten ostatni przypadek występuje najczęściej w przypadku opinii sądowych w sprawach o bezumowne korzystanie - które może dotyczyć nawet 10 letniego okresu (a zdarzały się dyspozycje sądów nakazujące uwzględnienie jeszcze dłuższych okresów - mimo regulacji kodeksowych). W opiniach tych, wysokość wynagrodzenia za bezumowne korzystanie kalkuluje się chyba najczęściej jako pochodną wartości wykorzystywanego mienia. O ile kalkulacje oparte na notowaniach obecnych nie stwarzają problemu, to o tym jak pracochłonna może być analiza, obejmująca wielokrotne modelowanie rynku w oparciu o właściwe dla poszczególnych okresów zestawy notowań historycznych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. A okazuje się, że można tej wielokrotnej analizy uniknąć - co akceptują strony postępowań i same sądy - a to zostało zweryfikowane empirycznie. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
23--27
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171436038

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.