PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2016 | nr 1 | 64--65
Tytuł artykułu

XX Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa Współczesne oblicza i dylematy restrukturyzacji Krynica-Zdrój, 21-24 października 2015 r.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W dniach od 21 do 24 października 2015 roku w Krynicy-Zdroju odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona problematyce restrukturyzacji przedsiębiorstw i gospodarek, którą zorganizowała Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie we współpracy z Fundacją Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Tegoroczna konferencja miała charakter jubileuszowy. Była to już bowiem dwudziesta konferencja poświęcona problematyce restrukturyzacji, organizowana przez Katedrę od 1994 roku. [...] konferencja eksponowała fakt, że w warunkach współczesnej gospodarki sukces przedsiębiorstwa zależy w głównej mierze od umiejętności wykorzystania szans i minimalizowania zagrożeń, wynikających często z bardzo radykalnych zmian zachodzących w otoczeniu gospodarczym. Sytuacja ta implikuje liczne dylematy i wyzwania dla procesów zarządzania przedsiębiorstwem. Chcąc sprostać tym wyzwaniom, należy umiejętnie wykorzystywać narzędzia pozwalające kompleksowo zarządzać efektywnością działania przedsiębiorstwa, budując organizacje elastyczne, skutecznie reagujące na gwałtowne zmiany zachodzące w otoczeniu. Spełnienie tego postulatu jest związane z właściwie opracowanym i wdrożonym programem restrukturyzacji, który pomaga rozwijać organizację i budować pfzewagę konkurencyjną. Dlatego też ambicją konferencji było stworzenie forum dla szerokiej i wieloaspektowej dyskusji dotyczącej możliwości wykorzystania restrukturyzacji w celu sprostania nowym wyzwaniom gospodarki globalnej. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
64--65
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
autor
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Bibliografia
  • Borowiecki R., Rojek T. (red.), Kształtowanie relacji partnerskich i form współdziałania współczesnych przedsiębiorstw. Strategie - procesy - narzędzia, UEK - Fundacja UEK, Kraków 2015.
  • Jaki A., Kowalik M. (red.), Współczesne oblicza i dylematy restrukturyzacji, UEK - Fundacja UEK, Kraków 2015.
  • Kaczmarek J., Szymla W. (red.), Teoria i praktyka zarządzania w obliczu nowych wyzwań, UEK - Fundacja UEK, Kraków 2015.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171436654

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.