PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | Modelowanie preferencji a ryzyko '98 | 349--359
Tytuł artykułu

Badanie preferencji konsumentów artykułów spożywczych na przykładzie jaj

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W wyniku zaostrzającej się konkurencji w ramach sektora żywnościowego producenci zmienili swoje nastawienie z maksymalizacji zysku poprzez minimalizację kosztów na osiąganie możliwie najwyższych dochodów poprzez dostarczanie konsumentom produktów o wysokiej jakości i stałe utrzymywanie jakości. Podstawą powodzenia przedsiębiorstwa operującego na konkurencyjnym rynku dóbr konsumpcyjnych jest zapewnienie konsumentom maksimum satysfakcji poprzez wytwarzanie produktów o wysokiej użyteczności. Wprowadzenie i utrzymanie produktu na rynku nie jest procesem łatwym. Projektowanie i optymalizacja odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu wysokiej jakości i wskazują, gdzie zmiany w sformułowaniu koncepcji prowadzą do zmian w akceptacji. Producenci wyprzedzający tendencje rynkowe wprowadzają najwięcej zmian w swoich produktach na wczesnych etapach projektowania, gdyż zmiany w tej fazie są znacznie tańsze niż na późniejszych etapach życia produktu. W idealnym wydaniu proces projektowania nowych produktów powinien odbywać się w odpowiedzi na specyficzne, jasno zdefiniowane potrzeby. Skutecznym narzędziem marketingowym do tworzenia nowych koncepcji pro-duktów jest metoda conjoint, która pomaga w rozwiązaniu problemów wyłaniających się zarówno podczas projektowania, jak i wprowadzania na rynek nowych produktów. (fragment tekstu)
Twórcy
  • akademia Rolnicza w Karkowie
Bibliografia
  • Akaah I., Korgaonkar P. (1983). An Empirical Comparison of the Predictive Validity of Compositional, Decompositional, and Hybrid Multiattrribute Preference Models. Journal of Marketing Research, 20,187-97.
  • Jain A., Malhorta N., Mahajan V. (1979). A Comparison of the Internal Validity of Alternative Parameter Estimation Methods in Decomposition Multiattribute Preference Models. Journal of Marketing Research, 16, 313-322.
  • Green P., Carmone F., Wind Y. (1972). Subjective Evaluation Models and Conjoint Measurement. Behavioral Science, 17, 288-99.
  • Green P., Srinivasan V. (1978). Conjoint Analysis in Consumer Research: Issues and Outlook. Journal of Consumer Research, Vol. 5, 103-123.
  • Louviere J. (1988). Analyzing Decision Making: Metric Conjoint Analysis. Beverly Hills, CA, Sage Publications, Inc.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171439262

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.