PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2016 | nr 4 | 62--63
Tytuł artykułu

Kody kreskowe GS1 w Siłach Zbrojnych RP

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zastosowanie automatycznej identyfikacji w oparciu o kody kreskowe jako narzędzia komunikacji w łańcuchu dostaw jest przykładem cywilnej technologii, która wkracza także do logistyki wojskowej. Ze względu na wielobranżowość dostaw do wojska, najpierw NATO, a następnie również Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej (SZ RP) uznały, że warto skorzystać z doświadczeń cywilnych i wykorzystać synergię w dostawach do wojska. SZ RP reorganizują logistykę uruchamiając magazyny wielkopowierzchniowe, w których wdrażają systemy ADC w oparciu o kody kreskowe, zgodnie z systemem GS1. Systemem tym zarządza organizacja krajowa GS1 Polska, a najlepsze praktyki biznesowe wypracowuje i doradztwem biznesowym zajmuje się jej merytoryczny partner Instytut Logistyki i Magazynowania ILiM w Poznaniu. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
62--63
Opis fizyczny
Twórcy
  • Instytut Logistyki i Magazynowania
Bibliografia
  • DECYZJA Nr 3/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym produktów dostarczanych do resortu obrony narodowej (Dziennik Urzędowy Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 stycznia 2014 r. Poz. 11).
  • Kosmacz-Chodorowska A., Wdrażanie kodów kreskowych w wojsku współpraca z dostawcami, referat KNLS' 15 VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa Logistyki Stosowanej "Komplementarność logistyki cywilnej z logistyką wojskową. Teoria i praktyka", Wojskowa Akademia Techniczna, Warszawa 2015.
  • Kosmacz-Chodorowska A., Hałas E., Kodowanie dostaw do wojska wg GS1 - dobre praktyki biznesowe i ich realizacja w polskich Siłach Zbrojnych (Coding of military supplies according to GS1 - good business practices and their implementation in the Polish Armed Forces), referat na konferencję, Budapeszt 2015; [w:] praca zbiorowa: Global supply chain solutions in the practice of the national defence of the Visegrad (v4) Countries, National University of Public Service (Nemzeti Közszolgálati Egyetem) Budapest, Hungary 2015.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171439698

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.